Büyük Mısır Turu (Cruise Gemisi Konaklamalı) Kahire - İstanbul

Kahire,Aswan,Nil Nehri,Luxor

Rezervasyon yapmak için whatsapp veya çağrı merkezimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Büyük Mısır Turu

Nil Nehri’nde Cruise Gemisi Konaklamalı

Kahire - Aswan - Nil Nehri - Kom Ombo - Edfu - Karnak - Luxor - Hurgada

SÖMESTİR TATİLİ

Gidiş: 29 Ocak Pazartesi 2024 / Dönüş: 04 Şubat Pazar 2024

1.Gün

İstanbul kiss Kahire

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gidiş Katı THY Bankosu'nda 05.00’te buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK690 sefer sayılı 07.55 uçuşu ile Kahire’ye uçuyoruz. Varış: 09.10. Varışta yapacağımız Kahire turumuzda Selahaddin Eyyübi Kalesi, klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi, Memlük eserlerinden Sultan Hasan Medresesi, Rufai Camisi, Tolunoğlu Ahmet Camisi, İmamı Şafii’nin Kabri, Mısır fatihi sahabe Amr bin As Camisi ziyaretlerinin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Triumph Plaza Hotel vb.

2.Gün

Kahire

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahire turumuzda dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri: Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi, Sfenks, Parfüm Atölyesi, Papirüs Atölyesi, bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinden biri olan ayrıca 5000 yıllık tarihe tanıklık eden Mısır Müzesi, Tahrir Meydanı (uzaktan), Kahire Kulesi (uzaktan), Nil Nehri üzerindeki Ruda ve Gezira Adaları (uzaktan), El Ezher Camisi ve Hz. Hüseyin’in (Rh.A.) mübarek başlarının bulunduğu kabri ve Hz. Hüseyin Camisi’nin görülmesini müteakip Han Halil Çarşısı’nda serbest zamanın ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün

Kahire kiss Aswan heart Nil Nehri Cruise

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire Havalimanı’na hareket ediyoruz. Nesma Air Havayolu’nun NE013 seferi ile saat 08.35’te Aswan’a uçuş. Varış 09.55. Aswan gezimizde Aswan Barajı ve (açık olduğu takdirde) Bitmemiş Obelisk gezisi sonrası cruise gemisine transfer. Kabinlere yerleşme ve akşam yemeği sonrası konaklama cruise gemisinde.

4.Gün

Aswan broken heart Nil Nehri heart Kom Ombo heart Edfu

Cruise gemisinde alacağımız kahvaltının ardından Kom Ombo’ya hareket ediyoruz. Kom Ombo Tapınağı gezisi sonrası Edfu’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğini müteakip faytonlar ile ulaşacağımız Edfu Tapınağı gezisi sonrası akşam yemeği ve konaklama cruise gemisinde.

5.Gün

Nil Nehri Cruise heart Edfu heart Luxor

Cruise gemisinde alacağımız kahvaltının ardından Krallar Vadisi Tapınakları, Kraliçe Hatshepsut Tapınağı, Dev Memnon Heykelleri gezisini müteakip gemiye dönüyoruz. Öğle yemeği sonrası Karnak ve Luxor Tapınakları ve çarşı gezisini müteakip akşam yemeği ve konaklama cruise gemisinde.

6.Gün

Luxor broken heart Hurgada

Ekstra Tur:  Balon Turu (130USD)
Cruise gemisinde alacağımız erken kahvaltı sonrası gemiden ayrılarak Hurgada’ya hareket ediyoruz (300 km). Varışta Hurgada şehir gezimizde Marina, El Mina Camisi ve Kızıldeniz’den çıkan rengarenk deniz canlılarının satıldığı Balık Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Akabinde Kızıldeniz’in rengarenk balıkları ve mercanlarını canlı olarak temaşa edeceğimiz Glass Boat tekne turunun ardından (yarım gece) konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Kızıldeniz’de denize girebilir, dileyen misafirlerimiz tesisin imkanlarından yararlanabilir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Bu gece gerçekleştireceğimiz dönüş yolculuğumuz için otelden Hurgada Havalimanı'na hareket saatimiz 23.30 olacaktır.

7.Gün

Hurgada kiss İstanbul

Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY'nin TK703 sefer sayılı 03.25 uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varış: 07.30.

 

Not: Uçuş ve gemi hareket saatlerinde gecikme yaşanması halinde gezi güzergâhımızdaki bazı noktalar programdan çıkarılabilir. Misafirlerimizin bu durumu göz önünde bulundurarak tura katılmalarını rica ederiz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Kahire - Hurgada / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Kahire / Aswan arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 2 gece Kahire’de 4* otelde konaklama
 • 3 gece Nil Nehri'nde 4* Cruise Gemisi’nde standart kabinde konaklama
 • 1 (yarım) gece Hurgada 5* otelde konaklama
 • 5 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 6 akşam yemeği
 • Selahaddin Eyyübi Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi, Sultan Hasan Medresesi, Rufai Camisi, Mehmet Ali Paşa’nın Ailesi’nin Kabirleri, Giza Piramitleri: Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi, Sfenks Alanına giriş ücretleri
 • Cruise günleri Kom Ombo, Edfu, Krallar Vadisi Tapınakları, Kraliçe Hatshepsut Tapınağı, Dev Memnon Heykelleri, Karnak ve Luxor Tapınakları gezileri transferleri ve giriş ücretleri
 • Hurgada Glass Boat Tekne Turu
 • ​​Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti 
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Mısır vizesi 25USD (Kahire Havalimanı’nda alınmaktadır. Yeşil pasaport sahipleri muaftır.)
 • Giza Piramitleri ve Sfenks Alanı’nda piramitlerin içerisine giriş ücreti (Piramit alanına giriş ücreti dahildir. Piramitlerin içerisine giriş ücreti hariçtir.)
 • Cruise gemisinde son gün ekstra balon turu
 • Cruise gemisi günleri hariç öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içecekler
 • Gemi personeline kişi başı 20$ zorunlu bahşiş (gemide nakit ödeniyor)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Call Center